Tabletki na odchudzanie, które z nich warto kupić?

Rynek suplementów diety jest ogromny! Każdego roku do sprzedaży wchodzą, 059coraz to bardziej innowacyjne preparaty, które mają nam pomóc schudnąć, pozbyć się żylaków, czy pokonać bezsenność! Tylko czy tego typu preparaty naprawdę są skuteczne. Czy naprawdę są polecane przez lekarzy i farmaceutów? A może to zwykła ściema, na którą my biedni konsumenci dajmy się nabrać? Suplementy diety tak, jak każde inne środki – w tym leki, mają swoje wady i zalety.
Dzisiaj weźmiemy na warsztat tabletki na odchudzanie, czyli jeden z najbardziej popularnych rodzajów suplementów diety. 

Zacznijmy od tego, że nie można liczyć na utratę nadwagi stosując tylko i wyłącznie tabletki na odchudzanie, nie zmieniając przy tym nawyków  żywieniowych. Utrata masy ciała jest możliwa tylko wtedy, gdy zafundujemy naszemu organizmowi ujemny bilans energetyczny! A zatem musimy jeść mniej niż wynosi nasze CPM, czyli całkowita przemiana materii. Co nie oznacza tego, że stosowanie suplementów diety na odchudzanie jest bezsensu! Specjaliści twierdzą, że niektóre z nich są w stanie przyspieszyć utratę kilogramów nawet o 35 procent!!! Ich skuteczność zależy od rodzaju oraz zwartości substancji aktywnych, jak i również od indywidualnych predyspozycji organizmu. Twoja koleżanka schudnie dzięki tabletkom z chromem, a Ty nie zauważysz żadnych rezultatów…. W przypadku suplementów diety nie ma reguły. Jednym pomoże to, a drugim coś innego.

Czym się kierować przy kupnie tabletek na odchudzanie? 

  • Niestety wielu producentów suplementów diety nie podaje informacji na temat wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych! Co jest szczególnie niebezpieczne dla osób cierpiących z powodu przewlekłych chorób lub tych, które na stałe przyjmują jakieś leki. Zanim więc zdecydujemy się na zakup konkretnego preparatu, warto zasięgnąć porady lekarza. Przykładowo wyciąg z gorzkiej pomarańczy, stosowany w tabletkach na odchudzanie może obniżyć skuteczność antykoncepcji doustnej!
  • Tabletki na odchudzanie kupuj tylko w sprawdzonych miejscach. Unikaj podejrzanych aukcji na Allegro czy na portalu OLX.
  • Nie kupuj tabletek, na opakowaniu których nie ma wyszczególnionego składu
  • Nie kupuj tabletek o cudownych właściwościach! Takich, które gwarantują utratę 10 kilogramów w tydzień!
  • Nie kupuj tabletek, na opakowaniu których nie są zamieszczone dane producenta.
  • Zwróć uwagę na skład! Istnieje pewna grupa substancji, których działanie odchudzające zostało udowodnione naukowo! Dobrym wyborem mogą okazać się tabletki zawierające: ekstrakt z zielonej herbaty, chrom, pieprz kajeński, jagody acai, guaranę, błonnik, jagody goji oraz ekstrakt z afrykańskiego mango, który cieszy się ogromną popularnością wśród osób będących na diecie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *